Jump to content
Sign in to follow this  
PUBG_Begmeritz

PS4 - Battle Royale Rehberi

Recommended Posts

Sadece oyun değil, bu Battle Royale.

 

Peki bu Battle Royale nedir?

 

Bu hafta PUBG’ye atlamadan önce size hayatta kalmanın esaslarını anlatan bir rehber hazırladık.

 

PUBG, 99 diğer oyuncu ile hayatta kalmak için mücadele ettiğin bir battle royale shooter oyunudur. Amaç? Hayatta kalan son kişi olmak.

 

Paraşüt ile dilediğiniz şekilde; tek başınıza, ikili ya da takım halinde haritaya atlayacaksınız. Üç değişik haritada oynayabilirsiniz – otlak alanlarıyla Erangel, çöl rüzgarlarıyla Miramar ve ormanlarıyla Sanhok.

 

Haritaya paraşüt açmanızla beraber, etrafınızın farkında olmanız ve düşmanlarınızın nereye indiğine bakmalısınız. En yakın sığınağa ilerleyip silah, kask ve yelek gibi koruyucu teçhizat ve iyileştirme setleri, mermiler gibi değerli eşyalar bulmalısınız.

 

Haritada küçülen oyun alanına çok dikkat etmelisiniz. bu dairenin dışında kaldıysanız, güvenli bölgeye varana kadar hasar almaya başlayacaksınız. Bu dinamik alanın amacı, maç ilerledikçe oyuncuların başka alanlara ilerlemesini sağlamak ve her dairenin dışında aldığınız hasar artıyor olacak. Her şeyi lehinize çevirmenin bir yolunu bulun – düşmandan kaçmanız gerekiyor ya da bir sonraki dairenin içine girmeniz gerekiyorsa hemen bir araca atlayın. Ne yaparsanız yapın, mavi alana yakalanmayın.

 

Stratejiler haritadan haritaya ve duruma göre değişiklik gösterebilir. İlk başladığınızda kendinizi hayatta kalma oyununda gibi hissedeceksiniz – düşmanları es geçiyor, savaşmak yerine gölgelerde saklanıyor… Ama günün sonunda bu bir hayatta kalma savaşı, ne gerekiyorsa yapmalısınız. Yeteneğinize güvendikçe ve silah mekanikleri ile harita bilginizi geliştirdikçe, daha popüler alanlara atlayıp, silahınızı kuşanıp düşmanları anında yok edebilirsiniz.

 

Ne yapacağınızın yanı sıra, Antrenman Modu silahları, araçları, paraşüt ile atlamayı ve çok daha fazlasını keşfetmek için doğru adres. İlk maçınıza atlamadan önce, Antrenman Modu’na göz atmanızı öneriyoruz.

 

Hazır olduğunuzda, en iyi alıştırma yeri tabii ki de gerçek alanda savaşmak olacaktır. İlk maçınız mükemmel ilerlemeyebilir, ama hatalarınızdan ve içinde bulunduğunuz durumdan ders almaya bakın. Her maçı kazanmayı beklemeyin, ama her maç kendinizi geliştirmek için yeni hedefler belirleyin ve o Çorba Parasını çıkarın!

 

GLHF!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×